حرف شمال

قلب طبیعت ایران بیمار است!/ وضعیت اسفناک جنگل های مازندران و چالوس/سکوت فعالین و دوستداران محیط زیست!!

این تصاویر دل هر انسان و دوستدار طبیعت را به درد می آورد و گویای این است که قلب طبیعت در مازندران و شهر توریستی چالوس، بیمار می باشد؛ و اگر دیر بجنبیم از تپش باز می ایستد! امید است هر آنکس که کاری از دستش بر می آید و می تواند، قدمی بردارد؛ و مسئولان و مدیران و کارشناسان امر ، برای بازگشایی گره کور این بحران چندین و چندساله فکری کنند؛ اگر ببینند و همچون سالهای ماضی رندانه راه فرار به جلو را برنگزینند و هر یک توپ را به زمین دیگری نیاندازند! افسوس و صد افسوس...

حمله وحشی شعله های آتش به جنگل زیبای "پلهم کتی"چالوس!

دپوی زباله در جنگل ، این ثروت ملی را به جنگل های مخروبه تبدیل کرده است! مازندران ، تنها متعلق به ساکنان آن نیست! و به‌همین دلیل هم باید برای آن برنامه‌ریزی و اعتبار ملی دیده شود ، اما در چند دهه اخیر نگاه‌های سلیقه‌ای و اعتبارات قطره‌ چکانی نه ‌تنها دردی از مشکل این استان و شهرستان دوا نکرده ، بلکه باعث بوجود آمدن بحران زیست محیطی نیز شده است.

برپایی آیین تشییع ۷ آلاله زهرایی/ خیبری ها آرام گرفتند

آیین تشییع هفت شهید و آلاله زهرایی و گمنام دوران دفاع مقدس با حضور پرشور مردم شهیدپرور مازندران برگزار شد.

تجمع سورتینگ‌داران با نیسان‌های پُر از پرتقال

سورتینگ‌ داران مازندرانی با نیسان‌ های پُر از پرتقال مقابل سازمان جهاد کشاورزی استان تجمع کردند.

سهم اندک مازندران در تیم ملی فوتبال جوانان

از 27 بازیکن دعوت شده به اردوی تیم ملی فوتبال جوانان تنها یک مازندرانی حضور دارد.

مصیبت بزرگ جنگلداری کلاسیک/ کمرنک کردن تلاش جنگلبانان نابخشودنی است

معاون سابق امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: جنگلداری کلاسیک دچار مصیبت بزرگی شده و مدافع شایسته ای در مجامع مختلف ندارد.

احتمال حذف ۱۱۳ میلیارد تومان از حق مردم مازندران/ خواب زمستانی ادارات در فصل اسناد خزانه!

از دست دادن ۱۱۳ میلیارد تومان آنهم در شرایطی که وضعیت زیرساخت‌ها به واسطه نزدیکی به سال جدید در شرایط بدی است و هنوز هم بحران‌هایی نظیر سرما و قطعی گاز اقتصاد مازندران را تهدید می کند، خطایی آشکار و در حکم نادیده گرفتن سهم قانونی همه مازندرانی‌هاست.

آمارسازی های دروغین اداره کل شیلات برای استاندار مازندران !+ سند

با مروری بر پرونده کاری مدیران کل دولت یازدهم در استان مازندران گاها به آمار و ارقامی بر می خوریم که این مسئله را در ذهن متبادر می کند که مبادا سهوا یا عمدا مدیری بخواهد با بازی با آمار و ارقام و بزرگ نمایی فعالیت های خود مردم را به اشتباه بیندازد!

سازمان جنگل‌ها مسئول واگذاری اراضی پارک جنگلی «ملاکلا» نیست/ بنیاد مسکن پاسخگو باشد

در وضعیت مربوط به پارک جنگلی «ملا کلا»، بنیاد مسکن نباید تغییر کاربری دهد اما اگر بنیاد مسکن این زمین را به کسی داده یا آن را فروخته سازمان جنگل‌ها دیگر متولی نیست و خود باید پاسخگو باشد.

رونق اقتصادی در نوشهر و چالوس نیازمند الگوی توأمان گردشگری از سیسنگان تا نمک آبرودست

بک کارشناس و پژوهشگر گردشگری و سواحل و سازه های دریایی معتقد است تا زمانیکه از منطقه سیسنگان تا نمک آبرود با نگاه جامع و مشترک و تدوین الگوی توأمان گردشگری همراه نباشد شاهد رونق اقتصادی نخواهیم بود.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین