حرف شمال

پنجمین همایش اشکواره فرهنگی هنری حسینی در آمل برگزار می شود

فراخوان پنجمین همایش اشکواره فرهنگی هنری حسینی در هفت رشته منتشر شد

قلعه مارکوه در غرب مازندران در تصرف معامله گران/ پای یک کارشناس و مدیرکل میراث فرهنگی مازندران در نابودی حریم قلعه

عملیات ساخت سازه جدید ۱۱ طبقه در مجاورت قلعه مارکوه طی روزهای اخیر موجی از اعتراض شهروندان را در فضای حقیقی و مجازی برانگیخت، به طوری که آنان این رویه را تعرض به هویت تاریخی و یکپارچگی این قلعه تاریخی می‌دانند و خواهان توجه مسوولان به نارضایتی جامعه محلی و توقف بلندمرتبه سازی هستند.

اجرای ۵۵ ویژه برنامه فرهنگی و مذهبی ماه رمضان در مازندران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۵۵ ویژه برنامه فرهنگی ومذهبی در استان اجرا می شود.

روایتی از موفقیت‌های فرهنگی مازندران با بودجه ۵۰۰ میلیون تومانی! / به رسانه‌های مکتوب استان در دوران کرونا سخت نگذشت / اردیبهشت ۱۴۰۰ زمانی برای طلسم شکنی / ماجرای سفر مشهد آقای مدیرکل با پیکان

عباس زارع؛ جوان‌ترین مدیرکل فرهنگ و ارشاد در سراسر کشور، از معدود مدیران محبوب دولتی در میان افکار عمومی و اهالی زیرمجموعه کاری خود است و همین محبوبیت کار او را دشوارتر نیز می‌سازد. وی در همین مدت توانسته علی‌رغم مشکلات اقتصادی و شرایط ناشی از کرونا تا حد مناسبی وضعیت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد استان را با ثبات نگه دارد و از بروز اتفاقات تلخ‌تر در جامعه فرهنگی هنری مازندران جلوگیری به عمل آورد.

جای خالی مجوز کنسرت موسیقی ویژه‌ی بانوان /غفلت کیفیت آثار گروه‌های موسیقی خطر جدی در موسیقی فولکلور/ لزوم حضور بانوان صاحب‌نظر در تصمیم‌سازی های هنری

استاد موسیقی و بانوی نخبه حوزه هنر مازندران گفت: در سال های اخیر حضور بانوان مازندرانی در عرصه موسیقی چشم گیر بوده است اما حضور بانوان در حوزه موسیقی باید ساماندهی شود و به سمت کیفیت بهتری سوق داده شود.

سال ۱۵۳۲ مبارک

مازندرانی‌ها در یکصد و بیست و ششمین روز سال ۱۳۹۹، سال نو را به هم تبریک می‌گویند.

ویژه برنامه های سال نو تبری در مازندران اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران ویژه برنامه های آغاز سال نو تبری را اعلام کرد و گفت: این برنامه ها به صورت مجازی برگزار می شود

«کرونا» پنجه در پنجه هنرمندان موسیقی/ وقتی هیچ کس در امان نیست!

تعدادی از هنرمندان مطرح موسیقی کشورمان در بخش‌های مختلف، از زمان آغاز موج همه‌گیری کرونا تا کنون شرایط تلخ و ناگواری را تجربه کرده و برخی نیز قربانی این ویروس شده‌اند.

بنای میراثی بانک سپه چالوس در معرض تخریب/ استمداد دلسوزان از وزیر

خطر تغییر کاربری، قدیمی ترین ساختمان بانکی مازندران را که یک اثر تاریخی و فرهنگی به شمار می‌رود، تهدید می‌کند و با حذف آن خاطره های تاریخی مردمان یک شهر فرو می ریزد.

گردآوری ۱۰۰۰ برگ سند قدیمی و۵۰ کتاب سنگی و خطی در مازندران

مدیرکل مرکز اسناد و کتابخانه ملی مازندران گفت: طی یکسال اخیر بیش از هزار برگ سند قدیمی و بیش از ۵۰ کتاب خطی و چاپ سنگی توسط مردم به این مرکز در استان هدیه شده است.
قبلی بعدی
بالا
مجوزها
تازه ترین عناوین