حرف شمال

گشت‌وگذار در سیاه‌بیشه و هریجان، زندگی در روستای سفال

با سفر به روستاهای مازندران می‌توان طپش نبض کهن‌ترین هنر ایرانی را در آن به نظاره نشست، روستایی که تمام ساکنان آن، سفالگر هستند.

نانِمان را در قاتُقِ فقرمان می زنیم و مِنَتِ هیچ حاتم طائی نمی بریم!

بی تردید رسالتی كه این عشق و عاشق بر عهده رهروان این وادی نهاده است و احساس مسوولیت در برابرآلام جامعه و نمایندگان نابسامانی ها و ناهنجاریها، شعله فروزانی از امید و آرزوهاست كه ما خبرنگاران و روزنامه نگاران را به سوی تداوم راهی كه برگزیده ایم و پایمردی و پایداری در آن می كشاند ...

پرده برداری بی سابقه ایوبی از تخلفات مالی مدیران سازمان سینمایی دولت احمدی نژاد

حالا جور مدیران مازندرانی داخل استان را یک مدیر مازندرانی ملی و پایتخت نشین کشیده است. حجت الله ایوبی؛ رییس سازمان سینمایی با اعلام رقم فیش حقوقی‌اش که در حدود 4 میلیون و 800 هزار تومان است به دومین مدیر عالی رتبه مازندرانی بدل شد که دست به این کار زده است.

تمدن ۶۰۰۰ ساله "كلار"محروم از موزه/نمایش جام زرین در سالن اجتماعات

درحالی کلاردشت از داشتن موزه میراث فرهنگی محروم است که آثار باستانی ویژه‌ای مانند تپه کلار دارد و قدمت فرهنگی و تمدنی این منطقه به شش هزار سال برمی‌گردد.

موسیقی محلی برای گرایش جوانان معرفی و حمایت شود

معرفی بیشتر موسیقی محلی به جوانان باعث می‌شود تا روح بلند این نوع موسیقی در جوانان تجلی یابد.

لگن زنی بانوی مازندرانی در دیار تزارها/لالایی تبری در سالن چایکوفسکی

جهان حیدری پیش‌تر در جشنواره بین‌المللی گوسان پارسی لگن‌نوازی کرده بود، از او به‌عنوان مروج ساز لگن به‌عنوان یک ساز بومی قدردانی شد و در چندین جشنواره مانند اقوام ایران‌زمین و عشایر کشور نیز حضور داشت.

پای پیاده ی صنایع دستی نوشهر در بالاترين نقطه كوهستاني كجور+ تصاوير

هم‌نشینی با لاکتراش نوشهری؛ پای پیاده ی صنایع دستی نوشهر را به بالاترین نقطه کوهستانی کجور باز كرد.

پایان «مرد تنهای شب» در روشنایی صبحگاه رامسر/ پرونده ناخوانده خواننده اي بنام "حبيب"

صبح امروز جمعه در ساعت ۹ و ۱۷ طی تماس با مرکز پیام اورژانس غرب استان مازندران درخواست آمبولانس شد و مورد مأموریت در روستای نیاسته در کتالم رامسر بودو پس از بررسی وضعیت متوجه شدند که متأسفانه ایشان فاقد هرگونه علائم حیاتی و سیانوز کامل و مردمک‌ها گشاد شده بود.

جام زرين" كلاردشت" در "ساري" رونمائي شد

قدمت این جام به قرن هشتم پیش از میلاد برمی‌گردد و قطر دهانه آن ۱۱.۵ سانتیمتر، ارتفاع آن ۹ سانتیمتر و وزن آن ۲۳۵ گرم است.

۲۹ هزار نفر ایام نوروز در مازندران به سینما رفتند/ رونق سينماي مازندران در نوروز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به فعالیت ۱۱ سینما در استان، گفت: بیش از ۲۹ هزار نفر در نوروز به تماشای فیلم در سینماهای استان رفتند.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین