حرف شمال

تاریخ: 12-05-1396, 01:47
کد خبر: 782
غلامعلی جعفرزاده؛ نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی:
دکتر جعفرزاده با اشاره به ضررهای واردات برای کشور و تولیدکنندگان بیان داشت: واردات به تولیدات داخلی ضربه می‌زند و این خلاف سیاست اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است

حرف شمال/گروه اقتصادی: نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه واردات برنج در فصل برداشت ممنوع است، گفت: مجلس با واردات برنج در فصل برداشت برخورد می‌کند و در صورت واردات از رئیس‌جمهور در مجلس سؤال خواهیم کرد و وزیر جهاد کشاورزی را استیضاح می‌کنیم.

دکتر غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و رئیس کارگروه تنظیم بازار در دهم تیرماه به حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سازمان برنامه‌وبودجه کشور و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در خصوص واردات برنج، گفت: هیچ‌کس نمی‌تواند با یک دستور قانون را دور بزند. دور زدن قانون هم ممنوع است و مجلس با آن برخورد خواهد کرد.

وی بابیان اینکه مسئولین دولت باید بیش از دیگران به قانون پایبند باشند، گفت: ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت قانون است و طبق مصوبه هیئت‌وزیران، واردات برنج در فصل برداشت ممنوع است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر اینکه مجلس با هر تصمیم و اقدام خلاف قانون، برخورد خواهد کرد، گفت: سه ماه قبل و سه ماه بعد از برداشت برنج واردات برنج ممنوع است؛ بنابراین این قانون باید اجرا و رعایت شود.

دکتر جعفرزاده بر ضرورت حمایت از تولیدات داخلی و کشاورزان تأکید کرد و افزود: در صورت واردات برنج در فصل برداشت، مجلس از ابزارهای نظارتی خود همچون تذکر، سؤال و استیضاح استفاده خواهد کرد.

وی بابیان اینکه ما این ابزارها را هم در مورد رئیس‌جمهور بکار می‌گیریم و هم در خصوص وزیر جهاد کشاورزی، افزود: در صورت واردات برنج در فصل برداشت علاوه بر تذکر به رئیس‌جمهور، از وی در مجلس در این زمینه سؤال خواهیم کرد و همچنین علاوه بر تذکر به وزیر جهاد کشاورزی و سؤال از وی، در صورت ادامه واردات، وزیر را در مجلس استیضاح می‌کنیم.

نماینده اصلاح‌طلب مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه دستور خلاف قانون نباید اجرایی شود، تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی نباید دستور شریعتمداری را اجرا کند و اجازه واردات بدهد.

 

دکتر جعفرزاده با اشاره به ضررهای واردات برای کشور و تولیدکنندگان اضافه کرد: واردات به تولیدات داخلی ضربه می‌زند و این خلاف سیاست اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی است.

محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور و رئیس کارگروه تنظیم بازار در دهم تیرماه به حجتی وزیر جهاد کشاورزی، سازمان برنامه‌وبودجه کشور و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان وتولیدکنندگان، خواست تا با لغو مصوبه هیئت‌وزیران در خصوص ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت، واردات برنج در فصل برداشت صورت گیرد./بولتن نیوز


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین