حرف شمال

شورا ؛ مجالی برای نمایش حُسن!!

نباید اجازه داد نهاد شورا عرصه "نمایش حُسن و برتری طلبی" عده ای بشود که به هر دلیلی جای دیگری و ویترین مناسب تری نیافته اند. نخبگان این حق را ندارند که از حضور کسی ممانعت کنند، اما این وظیفه را دارند که به پیکره این جامعه آگاهی تزریق کنند.

مصرف کنندگان در استثمار تولید کننده ها و واسطه ها!!

اقتصاد ما يك اقتصاد غير رقابتي است و يكي از بزرگترين معضلات اقتصاد غير رقابتي و انحصاري، نبودن اصول، نگرش و حتي بينش مشخص براي حمايت و پشتيباني از مصرف كننده است.

احترام گذاشتن تئاتری به تنوّع و تعدّد اندیشه‌ها کار درستی نیست‼️

خواندن کتابِ بد مانند در آغوش کشیدن کرکسی است که دارد آهسته آهسته جان و روان انسان را میخورد‼️

‍ امور تربیتی،حراست از مرزهای اعتقادی

مهمترین اهداف تشکیل امور تربیتی را حراست از مرزهای اعتقادی و حفظ دستاوردها و تبیین ارزشهای انقلاب در مدارس باید دانست چرا که انگیزه های انقلابی و اسلامی همراه با شعار «مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند» موجب تأسیس این نهاد انقلابی شده است.

قانون اساسی ، شوراها و وظایف آنها

قانون در ۳۴ ماده و ۹ تبصره وظایف شوراها را به روشنی مشخص و تعریف کرده است. وظایفی که در شاخه های گوناگون بوده و نشان از تنوع فعالیت در این نهاد مردمی دارد.

تاثیر رسانه بر انتخابات

انتخابات مهمترین رکن شکل گیری ساختار سیاسی جوامع بشمار می‌رود و تأثیر رسانه بعنوان نقطه اتصال مردم و حکومت و اصلی ترین مرکز تجمع افکار عمومی، بسیار قابل توجه می‌باشد!

اقتصاد ضعیف، کاهش اشتغال، افزایش بیکاری، فروپاشی خانواده ها!!

موضوع اشتغال و دستیابی افراد به شغل مورد نظر از اساسی ترین نیاز های جامعه محسوب می شود ، به گونه ای که افزایش اشتغال و کاهش بیکاری به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی جوامع تلقی می شود

جوان و آینه، پیر و خشت خام!

یک سایت بنام عبارت در مطلبی به نقد نرفتن دکتر یونسی معاون سیاسی استاندار در یک کنگره حزبی بنام کارکزاران سازندگی در آستانه انتخابات پرداخت که بسیاری از فعالان رسانه ای و سیاسی نسبت به این نقد یکسوئه واکنش نشان دادند.

"درآمد پایدار" حلقه گم شده مصوبات شورای شهر!

در سال‌های گذشته متاسفانه مسئولین امر _ به خصوص نمایندگان شهروندان در شورای شهر _ نتوانستند آن‌طور که باید، نقش خود را در روند توسعه ایفا کنند و همواره ایجاد درآمد پایدار حلقه گم شده مصوبات شورای شهر بوده است.

الگوی غلط غذایی؛ خودکشی دسته جمعی!

آمارهای جالب سرانه مصرف مواد غذایی در کشور و مقایسه آن با میانگین جهانی در روند مصرف بالای روغن، نمک، شکر و نوشابه در کشور نشان از خودکشی دسته جمعی ما ایرانی ها دارد.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین