حرف شمال

تاریخ: 23-03-1397, 22:07
کد خبر: 899
دهیار دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت به اتهام کلاهبرداری و صدور ۲۴ فقره جواز غیرمجاز به حبس و اقامت اجباری در جنوب کشور محکوم شد.

حرف شمال/دادگاه کیفری شعبه دو کلاردشت، دهیاری دوره چهارم یکی از روستاهای کلاردشت را به اتهام کلاهبرداری، استفاده از اوراق مجهول، تحصیل مال از طریق نامشروع با سوءاستفاده و تقلب از امتیازات، جعل، صدور جواز غیرمجاز و تحصیل مالی از طریق نامشروع، محکوم کرد!

علیرضا ذکاییان بخشدار مرکزی کلاردشت با اشاره به صدور حکم حبس، رد مال و اقامت اجباری برای دهیاری قبلی یکی از روستاهای غربی شهرستان از سوی دادگاه کلاردشت اظهار داشت: پرونده این دهیاری و شورا با اعتراض جمعی از خانواده های معظم شهداء و اهالی روستا در دستور کار بخشداری و دستگاه قضایی قرار گرفت و سرانجام منجر به صدور حکم محکومیت برای متخلفان شد.

به گزارش حرف شمال طبق رای دادگاه، دهیاری این روستا به دلیل صدور جواز نسبت به املاکی که خارج از محدوده بافت روستا بوده و دریافت وجه از متقاضیان بابت امور دهیاری و تحصیل مال نامشروع به تحمل دو سال حبس تعزیری و رد مال نامشروع محکوم شده است.

علاوه بر این بابت صدور ۲۴ فقره جواز غیرمجاز به استناد تبصره ۲ ماده ۳ اصلاحی قانون حفظ کاربری اراضی، زراعی و باغ‌های با احتساب بهای اراضی زراعی به قیمت روز زمین با کاربری جدید، ضمن ابطال مجوزهای صادره به پرداخت دو برابر بهای مذکور چهار میلیارد و ۵۰۷ میلیون تومان به‌عنوان جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم‌شده است.

همچنین دادگاه کیفری کلاردشت، از بابت بزه تحصیل مال از طریق نامشروع و از حیث تکمیل مجازات با استناد به ماده ۲۳ قانون مجازات اسلامی، متهم را به دو سال اقامت اجباری در شهرستان شادگان استان خوزستان محکوم کرده است./مهر


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین