حرف شمال

تاریخ: 29-08-1396, 02:56
کد خبر: 831
ربیع الاول ، ماه شادی و سرور اهل البیت علیهم السلام و ماهی که آثار رحمت خداوند درآن هویداست .

حرف شمال: ربیع الاول ، ماه شادی و سرور اهل البیت علیهم السلام و ماهی که آثار رحمت خداوند درآن هویداست .
با پشت سرگذاشتن محرم و صفر که با اندوه و اشک و ناله ،اشک ریخته و دل تازه کردیم و با یاد عظمت آقا ابا عبدا... الحسین بزرگ شدیم، به برکت اشک های محرم و صفر به بهاری رسیدیم که در این بهار سجده  شکر به جای آورده و بایستی این بهار را قدر بدانیم و بندگی کنیم.
در ماه ربیع الاول ذخایر برکات خداوند و نورهاى  زیبایى او بر زمین فرود آمده ، حادثه تاریخی لیلة المبیت، ولادت پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی صلی ا...علیه وآله و امام جعفر صادق علیه السلام، هجرت پیامبر از مکه به مدینه و ازدواج آن حضرت با حضرت خدیجه علیها السلام، آغاز امامت امام زمان عجل ا...تعالی فرجه و هلاکت یزید بن معاویه، حوادث تاریخی مهمی است که در این ماه اتفاق افتاده است.
غزوه بنی نظیر در سال چهارم هجری، صلح امام حسن مجتبی علیه السلام با معاویه درسال ۴۱۱ هجری قمری، شهادت حضرت امام حسن عسگری علیه السلام درسال ۲۶۰ ، واقعه احراق مکه در هنگام جنگ یزید با عبدا... بن زبیر در سال ۶۴ ، حادثه صاحب زنج و قتل ۳۰۰ هزار نفر از مردم بصره به دست موفق عباسی در سال ۲۵۸ نیز از دیگر حوادث مهم ماه ربیع الاول است.

هیئت تحریریه و شورای نویسندگان پایگاه خبری تحلیلی حرف شمال آغاز ماه مبارک ربیع الاول را به همه مخاطبین گرامی تبریک می‌گوید.


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین