حرف شمال

تاریخ: 6-07-1402, 08:05
کد خبر: 1230
کلاس‌های درس در ۱۱۳۰ مدرسه مازندران اول مهرماه حضوری خواهد بود

به گزارش حرف شمال؛ بهروز منصورکیائی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه زنگ غنچه‌ها و شکوفه‌ها پنج شنبه اول مهر ۱۴۰۰ به  صدا در خواهد آمد، گفت: مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در بقیه پایه‌ها نیز بصورت نمادین روز شنبه ۳ مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

 
او افزود: ۱۱۳۰ مدرسه روستایی و عشایری مازندران زیر ۱۰۰ دانش آموز دارند که از اول مهر بصورت حضوری کلاس هایشان برگزار می‌شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران ادامه داد: از این تعداد ۸۰۸ مدرسه روستایی و عشایری در مقطع ابتدایی و ۳۲۲ مدرسه در مقاطع متوسطه اول و دوم هستند.

منصورکیائی گفت: تصمیم گیری در خصوص حضور دانش آموزان روستایی و عشایری در کلاس‌های درسی که بیشتر از ۱۵ دانش آموز دارند به عهده شورای مدرسه، انجمن اولیا و مربیان و مراکز بهداشت است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران افزود: مدارسی که آموزش حضوری خواهند داشت موظف به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و تهیه اقلام بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده هستند.

او گفت: آموزش غیر حضوری و مجازی در بستر شاد با قابلیت‌های جدید و مدرسه تلویزیرنی از اول مهرماه برای همه دانش آموزان آغاز خواهد شد.

اول آبان زمان گشایش همه مدارس

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه تمهیدات لازم برای بازگشایی تدریجی همه مدارس انجام شده است، ابراز امیدواری کرد با واکسینه شدن همه معلمان و دانش آموزان، آموزش حضوری از آبان ماه در همه مدارس استان آغاز شود.

منصور کیائی افزود: ۵۱۹ هزارو ۹۷۱ دانش آموز امسال در مازندران تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۲۷۱ هزار و ۳۳۹ دانش آموز در مقطع ابتدایی، ۱۳۱ هزار و ۳۵۳ دانش آموز در مقطع متوسطه اول و ۱۱۶ هزار و ۹۷۹ دانش آموز در مقطع متوسطه دوم هستند.

او با بیان اینکه ۹۳ درصد دانش آموزان استان ثبت نام کردند از والدین دانش آموزان خواست در اسرع وقت نسبت به نام نویسی فرزندان خود اقدام کنند.


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
مجوزها
تازه ترین عناوین