حرف شمال

تاریخ: 26-06-1396, 13:06
کد خبر: 798
صید ماهیان خاویاری در دریای مازندران به حداقل رسید/ پرهیز از بهره‌برداری بی‌رویه ذخایر دریایی
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاهد کاهش صید ماهی در مازندران هستیم و صید ماهیان خاویاری به حداقل میزان ممکن رسید، گفت: قاچاق و بهره‌برداری بی‌رویه ماهی‌ها و ذخایر دریایی باید به‌صورت جدی پرهیز شود.

حرف شمال: نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاهد کاهش صید ماهی در مازندران هستیم و صید ماهیان خاویاری به حداقل میزان ممکن رسید، گفت: قاچاق و بهره‌برداری بی‌رویه ماهی‌ها و ذخایر دریایی باید به‌صورت جدی پرهیز شود.
 

علی‌محمد شاعری در شهرستان ساری، اظهار کرد: شاهد کاهش صید ماهی در مازندران هستیم و صید ماهیان خاویاری  به حداقل میزان ممکن رسید.

وی بیان کرد: دلیل کاهش صید، بهره‌برداری بی‌رویه و غیراصولی، آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از فاضلاب، پسماند و پساب‌های شهری و روستایی است.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر کنترل و نظارت‌های لازم توسط شیلات، خاطرنشان کرد: مردم و صیادان مراقبت کنند تا صید در مکان‌های مجاز براساس دستورالعمل‌های فنی شیلات صورت گیرد.

شاعری با بیان اینکه از قاچاق و بهره‌برداری بی‌رویه ماهی‌ها و ذخایر دریایی به‌صورت جدی پرهیز شود، اضافه کرد: همچنین از رهاسازی و دفع فاضلاب‌های صنعتی، خانگی و پسماندهای کشاورزی خودداری شود.

وی در پایان گفت: دستگاه‌های نظارتی نیز به وظیفه خود به‌صورت جدی عمل کنند تا مجدداً شاهد احیای ماهی‌ها و ذخایر دریایی رو به انقراض باشیم./خبرگزاری فارس


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین