حرف شمال

تاریخ: 4-05-1399, 09:14
کد خبر: 1137
فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشهر گفت که با همکاری مجمع خیرین بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره ) دستکم ۲۰ خانواده بی بضاعت در این شهرستان صاحب خانه شدند.

حرف شمال_ سرهنگ پاسدار حسین جناسمی  افزود : از مرداد ماه سال گذشته حدود ۳۲ بنای مسکونی ۶۰ متری این شهرستان برای افراد نیازمند زیرپوشش نهادهای حمایتی آغاز که تاکنون ۲۰ واحد آن تکمیل و تحویل متقاضیان شد و بقیه نیز تا پایان مرداد ماه امسال تحویل آن ها داده می شود .
 
وی افزود : این بناهای مسکونی در روستاهای فیروزکلا ، چتن ، کشکسرا ، نیرنگ ، علی آباد میر و شهر کجور نوشهر احداث و تحویل خانواده های متقاضی داده شد که در ساخت آن کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان نیز حدود ۲۵ میلیون تومان کمک کرده است.
این مقام مسئول ، اجرای ۱۰ طرح آبرسانی با همکاری خیران و استانداری مازندران در دور ترین نقاط شهرستان بویژه بخش کجور با پیش بینی اعتباری حدود ۷۵۰ میلیون تومان را از دیگر اقدامات به عنوان گزارش عملکرد این نهاد معرفی کرد و گفت : بتازگی با بهره گیری از تمام توان جهادی و امکانات لجستیگی  بسیج سازندگی عملیات اجرایی این طرح در روستاهایی از جمله "ساروس " "نیچکوه " ، "سادات آباد چتن " "چناربن " "انگاس " ،"نتیل "  ، "چمرکوه " "دشت نظیر" و نیز " کتابخانه کجور " آغاز شده ضمن آنکه استانداری هم نامه تخصیص حدود ۵۰ درصد از این اعتبار مصوب را به تازگی ابلاغ کرده و امیدوارم به زودی محقق شود.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشهر در ادامه به ارائه گزارش کاری این نهاد در دوران شیوع ویروس کرونا  در این شهرستان پرداخت و گفت که از زمان شیوع این ویروس از پنجم اسفند ماه سال گذشته قرارگاه پدافند زیستی با همکاری گردان های اطلاعات ، امام حسین (ع ) و دیگر پایگاه های مقاومت بسیج در این شهرستان فعال کردیم که در پی چنین اقداماتی حدود سه مرحله رزمایش کمک های مومنانه در نوشهر انجام گرفت.
جناسمی افزود: در این رزمایش ها بسته های معیشتی در میان سه هزار خانوار نیازمند و آسیب دیده ناشی از کرونا با همکاری نیروهای مردم نهاد ، خیران و بهره گیری از توان جهادی و امکانات خودرویی سپاه توزیع شد ضمن آنکه با فعال شدن حدود ۷۰ کارگاه خیاطی توسط بسیج خواهران بیش از ۱۹۲ هزار نخ ماسک ، دستکش و لباس برای مدافعان سلامت با نظارت شبکه بهداشت و درمان در میان مردم ،برخی از ادارات و  مشاغل پرخطر و مراکز درمانی این شهرستان توزیع شد.
وی خرید برای خانواده های بی کس و کار بویژه خانواده های مبتلا به ویروس کرونا پس از دوران نقاهت با همکاری نیروهای بسیجی ، توزیع ۲ تن مرغ رایگان ، ارائه کارت هدیه در میان کارگران بیکار شده ، جانبازان ، زندانیان ، معلولان و معلمان حق التدرس را از دیگر اقدامات این نهاد در دوران ویروس کرونا در این شهرستان برشمرد.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشهر گفت که پس از شیوع مجدد کرونا رزمایش کمک مومنانه طی سرمرحله در روز عید قربان دستور کار این نهاد انقلابی با همکاری خیران در دستور کار داریم و این رزمایش در سه مرحله و هر مرحله مدت ۱۰ روز انجام خواهد گرفت.

خبرنگار/نویسنده: داود دویده


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین