حرف شمال

تاریخ: 26-05-1401, 13:02
کد خبر: 1097
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران از افزایش ۲۸ درصدی مرگ و میر ناشی از مصرف موادمخدر و محرک در سال ۹۸ در مازندران خبر داد.

به گزارش حرف شمال، احمد مظفری دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران رویکرد اصلی این شورا را حفظ سلامت جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی اعلام کرد و گفت: با وجود آسیب‌های فراوان مواد مخدر و خسارت‌های جبران ناپذیر آن در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متاسفانه مبارزه با این پدیده شوم به دغدغه عمومی تبدیل نشده است و دستگاه‌های متولی هم به وظایف خود در این حوزه به خوبی عمل نمی‌کنند.
 
او با اشاره به ضرورت کاهش ۲۵ درصد نرخ شیوع و نرخ مرگ و میر مواد مخدر تا پایان برنامه ششم توسعه گفت: ۴۴۷۲ نفر پارسال در کشور به دلیل سوء مصرف مواد مخدر و موادمحرک جان خود را از دست دادند و در این بخش شاهد افزایش ۲۸ درصدی آمار متوفیات مازندران بودیم که نگران کننده است.
مظفری از فعالیت ۴۱۹ مرکز درمانی و کاهش آسیب در استان و ارائه خدمات به ۵۶ هزار بیمار خبر داد و گفت: پاکسازی مناطق آلوده و آسیب زا، ساماندهی معتادان متجاهر، کاهش دسترسی به مواد و ارائه خدمات درمانی و اقدامات پیشگیرانه موجب شد تا استان مازندران از رتبه دوم نرخ شیوع کشور به رتبه ۲۰ کشور ارتقاء یابد.


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین