حرف شمال

تاریخ: 26-05-1401, 13:12
کد خبر: 1065
ویروس کرونا؛ مرغ‌های مازندران را چاق و چله کرده است.

حرف شمال_ برخی از مرغداران مازندرانی با بیان اینکه کاهش مصرف مرغ به دلیل شیوع کرونا سبب انباشت مرغ در واحد‌های پرورش طیور و افزایش وزن آن‌ها به ۳ تا ۴ و نیم کیلوگرم رسیده است اعلام کردند کشتارگاه‌های استان نیز به تعداد محدود مرغ را به قیمت هر کیلوگرم ۵۵۰۰ تا ۶ هزار تومان از تولید کننده می‌خرند که این ضرر هنگفتی به پرورش دهندگان زده است.
 
از سویی دیگر تعطیلی رستوران ها، لغو مراسم و مجالس و کاهش سفر‌های نوروزی سبب کاهش میزان خرید مرغ شده که این موضوع نیز نگرانی‌هایی را برای تولیدکنندگان مرغ استان فراهم کرده است.

شهیدی فر مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران گفت: شیوع کرونا به بسیاری از واحد‌های صنعتی، تجاری و اقتصادی کشور خسارت زد، اما بخش کشاورزی بجز در بخش طیور و پرورش مرغ تاکنون خسارت چندانی از شیوع کرونا ندیده است.

او با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام مازندران برای ساماندهی و تنظیم بازار داخلی، خرید مرغ را از هفته گذشته از کشتارگاه‌ها آغاز کرده است، افزود: ۱۳۰۰ تن مرغ تاکنون از کشتارگاه‌های استان به قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۹۰۰ تا ۱۳ هزار تومان خریداری شده است.

شهیدی فر گفت: خرید مرغ مازاد مرغداران ادامه دارد و شرکت پشتیبانی امور دام کشور هیچ محدودیتی در این خصوص ندارد.

مدیر کل جهاد کشاورزی مازندران در خصوص مشکل کنونی مرغداران مازندرانی گفت: بر اساس قانون  شرکت پشتیبانی امور دام مرغ‌ها را باید از کشتارگاه‌ها خریداری کند اما با توجه به شرائط پیش آمده برنامه خرید مرغ از مرغداران نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت.

او ادامه داد: بر اساس این برنامه که احتمالا فردا در کارگروه تخصصی استانی مصوب می‌شود شرکت پشتیبانی امور دام استان موظف است ۵۰ درصد خرید روزانه خود را از تولیدکننده مرغ و ۵۰ درصد را از کشتارگاه‌ها انجام دهد.

شهیدی فر گفت: روزانه تا ۲۰۰ تن مرغ مازاد  اکنون  از کشتارگاه های استان خریداری می‌شود که با تصویب این برنامه ۱۰۰ تن سهم مرغداران و ۱۰۰ تن نیز سهم کشتارگاه‌ها خواهد بود./باشگاه خبرنگاران جوان 


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین