حرف شمال

تاریخ: 2-03-1401, 23:23
کد خبر: 1035
استاندار مازندران در نشست با خبرنگار غرب استان گفت:
استاندار مازندران، با تاکید برعایت مر قانون در فرایند برگزاری انتخابات درباره تایید صلاحیت داوطلبان گفت: نظر شورای نگهبان باید محترم شمرده شود.کارخانه زباله سوز تنکابن و نوشهر در مراحل پایانی قرار دارد و امسال به عنوان اولین زباله سوز افتتاح می‌شود.

حرف شمال/  احمد حسین زادگان پیش ازظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران غرب مازندران با اشاره به اولویت‌های مختلف استان، گردشگری دریایی را از جمله اولویت‌ها بیان کرد و گفت: در کنار ان مسائلی مانند پسماند، حوزه‌های عمرانی و غیره دغدغه وجود دارد.

 

وی با اظهار اینکه پسماند یکی از اولویت‌های مهم ما در استان به شمار می‌رود، گفت: کارخانه زباله سوز تنکابن و نوشهر در مراحل پایانی قرار دارد و امسال به عنوان اولین زباله سوز افتتاح می‌شود.

وی با عنوان اظهار اینکه دپوی زباله در ساحل محمودآباد بازتاب نامناسبی داشته است، از جمع آوری ۸۰ درصد زباله‌های دپو شده در ساحل خبر داد و گفت: نفوذ شیرابه‌ها به دریا پیامدهای زیانبازی خواهد داشت.

تقسیم مازندران به ۹ حوزه پسماند

استاندار مازندران با بیان اینکه مازندران به ۹ ناحیه در زمینه پسماند تقسیم شده است، درباره زباله آمل گفت: زمین مورد نیاز برای دپوی زباله در آمل تهیه شده است و در شهرستان‌های تنکابن و رامسر نیز، کارخانه کمپوست در دست اجرا است.

وی بابیان اینکه غرب مازندران در حوزه پسماند و اجرای پروژه چندان عقب نیست گفت: بزودی اولین رویداد استارتاپ پسماند برای عملیاتی کردن ایده‌های شرکت‌های دانش بنیان در استان اجرا می‌شود.

استاندار مازندران یادآور شد: در این رویداد، شرکت‌های دانش بنیان و شهرداری‌ها در زمینه پسماند، تصفیه شیرابه، تفکیک زباله و غیره همکاری و قرارداد منعقد خواهند کرد.

حسین زادگان با اظهار اینکه صندوق نوآوری برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تسهیلات کم بهره ارائه خواهد کرد، افزود: امیدواریم مسئله زباله و پسماند استان برطرف شود.

وی به انتخابات فراروی اشاره واضافه کرد: انتخابات توسط مردم و هیئت‌های منتخب مردم اجرا و برگزار می‌شود و هیئت اجرایی و معتمدان مردم در اجرای آن نقش دارند.

استاندار مازندران با بیان اینکه علی رغم آنکه اختلاف نظرهایی درباره تأیید صلاحیت داوطلبان وجود دارد، ادامه داد: اختلاف نظرهایی درباره تأیید صلاحیت‌ها وجود دارد ولی در چارچوب قانون امکان اعتراض وجود دارد.

حسین زادگان با بیان اینکه چند نماینده استان در مجلس در فرایند بررسی صلاحیت‌ها رد شده بودند، افزود: برخی از این افراد در بررسی‌های شورای نگهبان موفق به اخذ صلاحیت شدند.

وی با عنوان اینکه اختلاف نظرهایی درباره تأیید صلاحیت‌ها وجود دارد، تصریح کرد: آنچه که باید در حال حاضر مدنظر قرار گیرد، مر قانون و نظر شورای نگهبان است.

وی گفت: در بیشتر حوزه‌های مازندران با توجه به کاندیداهای موجود امکان رقابت مطلوب و حداکثری وجود دارد و قهرکردن با انتخابات راه حل نخواهد بود.


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین