حرف شمال

تاریخ: 3-03-1401, 01:01
کد خبر: 1000
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: در سال جاری ۲۳ نفر در این استان براثر عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که ۱۶ نفر زن بودند.

دکتر علی عباسی افزود: مرگ ناشی از عوارض مصرف مواد مخدر در این استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد کاهش یافت.
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران اظهار داشت : براساس آمار در کل سال گذشته ۶۴ نفر معتاد در مازندران براثر سوء مصرف مواد مخدر جان باختند که ۵۲ نفرشان مرد و ۱۲ نفر زن بودند.
 وی راهکار کاهش مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر را آموزش صحیح پیشگیری از بروز سوء مصرف مواد  به معتادان دانست و خاطرنشان کرد: تجربه سنوات گذشته نشان می دهد که مرگ ناشی از سوء مصرف مواد مخدر و سرما زدگی معتادان به دلیل کارتون خوابی در نیم سال دوم بیشتر از نیمه اول سال است.
براساس آمار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر مازندران این استان حدود ۶۰ هزار معتاد دارد که بیش  از ۵۴ هزار نفر از این معتادان  در ۵۴۴ مرکز ترک اعتیاد در حال درمان هستند.
طبق این گزارش شیوع مواد مخدر در مازندران ۲.۶ درصد است که این شیوع در سطح کشور ۵.۴ درصد است به طوری که این شیوع در بین دانش آموزان مازنی ۲.۱ و دانشجویان نیز ۴.۴ درصد است که در این دو قشر نیز میانگین شیوع کمتر از میانگین کشوری است.
در مجموع در سطح کشور در هشت ماهه سال جاری ۷۰۰ تن مواد مخدر کشف شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد بیشتر شد./روابط عمومی پزشکی قانونی


نظرگاه شما
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود
نظرسنجی
تازه ترین عناوین