حرف شمال

پایان عصر مرغ مسما و سلام بر اشکنه

اینکه اشکنه دوباره بر سر سفره های مردم باز گشته است،ریشه در کجا دارد ؟ آیا نوعی دلتنگی گذشته و حس (نوستالژی) باعث هوس کردن خوردن این غذا شده یا آنکه به کوچکتر شدن سفره ایرانیان و کاهش قدرت خرید مردم ارتباط دارد؟

مازندران یکپارچه در اولویت مدیر انقلابی استان؛ صدا و سیمای غرب تا شرق را یکسان می‌بیند

شکناری: در دو دهه اخیر نگاه تبعیض‌آلود خیلی از مدیرکل‌ها در استان مازندران نسبت به شرق و غرب استان، صدای خیلی از مردم را درآورده و حتی در چند سال اخیر به اوج خود رسیده است.

آموزش وپرورش کارآمد؛ شاخص توسعه

رکود اقتصادی و ناکارآمدی نظام آموزشی که ناشی از عدم برنامه ریزی علمی و سومدیریت است ، باعث شده است که بنابر آمار ارایه شده نرخ بیکاری جوانان به بیش از ۳۴/ درصد رسیده است.و ۴۵/درصد ازبیکاران کشور را دانش آموختگان آموزش عالی تشکیل می دهد.

«شناسایی موانع» اولین گام در مانع زدایی

اولین گام در مانع زدایی شناسایی مانع است و برای تحلیل این جمله که ممکن است ابتدایی بنظر برسد می بایست سطوح بندی در توازنی دست یافتنی را لحاظ کرد.

ماسک‌هایی برای چانه!!

رسانه‌ای همچون صداوسیما بعنوان جامع‌ترین،مورد استفاده‌ترین و تاثیرگذارترین رسانه در بین طیف متوسط و روبه پایین جامعه که به لحاظ عددی نیز جمعیت بیشتری را شامل می‌شود،نتوانسته درست عمل کند.

جنگل هیرکانی چگونه از فهرست جهانی خط می‌خورد؟

به‌دلیل قوانین بسیار سختگیرانه یونسکو برای ثبت سایت‌های طبیعی، محدوده جنگل‌های هیرکانی برای ثبت جهانی به‌گونه‌ای انتخاب شد که خالی از سکونت یا سکونت دائم باشد.

حذف یا تداوم زندگی توریستی در خانه مسافرها

نامه اخیر جامعه هتلداران کشور به رئیس جمهور در خصوص حمایت از هتلداری و همچنین جلوگیری از فعالیت خانه مسافرها و سایر اقامتگاهها تا پایان سال ۹۹ و عدم صدور مجوز برای "خانه مسافرها" بر آن داشت تا در این مجال به اهمیت خانه مسافرها پرداخته شود.

اهمیت حفظ بلوار مهم شهید کریمی در حدفاصل نوشهر به چالوس؛ بررسی چالش ها و پیشنهادات

بلوار شهید کریمی در حدفاصل نوشهر به چالوس همواره یکی از بلوارهای حیاتی در اتصال و تنفس این دو شهر ساحلی مازندران بوده که طی سالهای اخیر در کشاکش مدیریت های مختلف شهری دستاویز تغییرات قرار گرفته است

کرونا محصول خودکامگی انسانها در یورش به طبیعت/ به کجا چنین شتابان ای انسان!

جهان امروز ما بعد از کرونا نیازمند اصلاحات ساختاری فراوان در معادلات جهانی خود دارد و دغدغه محیط زیست و بهداشت محیط و زیستن همه انسانها با وجود مدیران و انسانهایی تامین می شود که تنها به آبادانی تفکر کنند.

عاشقانه هایی که با کرونا جان گرفت/تا پایان راهی نیست

تا پایان کرونا راهی باقی نمانده و اگرچه تاکنون زحمت‌های فراوانی برای مردم ایجاد کرد اما عاشقانه ها و فرهنگ هایی ناب نیز با این ویروس منحوس جان گرفت.
قبلی بعدی
بالا
نظرسنجی
تازه ترین عناوین