حرف شمال

مسافران خيابانی!!

سازمان ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری به عنوان متولی اصلی اين حوزه اگرچه در سال های اخير با جلوگيری از كليد بدستان خيابانی برای جذب مسافران و اسكان آنها در اماكن خصوصی و خارج از نظارت ، اقدامات موثری انجام داده است و درساماندهی مسافران در مكان های تحت پوشش تلاش نموده است، اما راهكارهای دراز مدت و اساسی برای جذب و هدايت آن دسته از مسافرينی كه جزو اقشار كم درآمد و يا متوسط جامعه و در جستجوی مكان های ارزان می باشند، اتخاذ نكرده است.

رای سوزی، روشی برای شکست رقبا

اگر هر محلی به جای نگاه فرد محور به انتخابات شوراها T با نگاه مطالبه محور وارد انتخابات شود (یعنی کاندیداهایی مورد حمایت آن محل قرار گیرند که متعهد به بهبود شرایط آن محل شوند) نتیجه بهتری حاصل می گردد.

امان از خاک حاصل خیز شورا!

گویا آب و خاک شوراهای شهر کیفیت خوبی دارد! که دوستان این چنین میل به حضور و برداشت از ثمرات ناتمام آن دارند وگرنه چه دلیلی داشت که این چنین برای حضور در آن دست و پا بزنند و آسمان و ریسمان به هم ببافند!!

روز نشینی‌های ستادی، شب‌نشینی‌های تلگرامی

رسانه ها همچون گذشته امیدوارند بتوانند بخشی از الزامات یک انتخابات آگاهانه و بدور از‌ حواشی جنجالی و هیجانی و قبیله ای، مبتنی بر عقل و بینش را متذکر شوند تا در نهایت،انتخابی اصلح انجام شود.

روحانی هراسی و طبل تو خالی دلواپسان

نویسنده آن یادداشت فراموش کرده است که همیشه ساختن دشوارتر از خراب کردن است. روحانی در سال ۹۲ در شرایطی دولت را تحویل گرفت که وارث کارنامه هشت ساله سرشار از بی عدالتی ها و لبریز از بی مهری های دولت مدعی عدالت و مهرورزی در کشور و جامعه بود.

از خودمان مینویسیم تا به کسی بر نخورد/ از ياشار سلطانی با همکاران خبری تا فرش قرمز و "تشک"های کشتی در کف صحن شورای شهر ‼️

از خودمان می نویسیم تا به کسی بر نخورد ‼️به همان دلایل که ورود روزنامه نگاران، منتقدین و خبرنگاران به عرصه انتخاباتی سم و مضر است به دلایل فراوان دیگر صحن شورا نميتواند فرش قرمزی برای هنرمندان و بازیگران سینمایی و صحنه ای باشد و یا آنکه صحن تخصصی و تصمیم ساز شورا "تشک"ی برای کشتی و مستطیل سبزی برای میدان رقابت های فوتبالیست ها و یا رینگی برای رزمی کاران تعریف شود‼️

روستای كُدير در مسير توسعه و پيشرفت با مشاركت حداكثری اهالی

روستای کدیر از توابع بخش کجور شهرستان نوشهر که از شمال و جنوب به رشته کوههای البرز مرکزی، از سمت شرق به روستای کدیر سر و از غرب به شهر تاریخی کجور متصل می شود.این روستا طبق آخرین سرشماری صورت گرفته شده دارای ۱۱۵۰ خانوار ثابت و شناور می باشد که ۱۰ درصد بصورت دائم و مابقی بصورت خوش نشین در روستا سکونت دارند.

مشاوران، حلقه مفقوده رقابت های انتخاباتی!

راهکار های تیم مشاوران دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری در شهری پنجاه هزار نفره درشمال ایران ، الزاما کارایی ندارد و باید با مشخصات و مولفه های هر منطقه ، این روش را پیاده سازی کرد تا میوه این نهال را با هرس به موقع ، آبیاری مناسب و سم زدایی هوشمندانه توسط مشاوران در 29 اردیبهشت 96 به بار بنشیند ‌.

زنان «آفریدگار» امیدهای فردا

زنان به عنوان نیمی از جامعه می توانند در توسعه ی شهری نقشی محوری داشته و دارای سهمی برابر مردان در بهره‌مندی از منابع قدرت و ثروت باشند.

عبور از سور آتش در چهارشنبه آخر سال

چهارشنبه سوری و حضور آتش به تعبیری پیروزی گرما بر سرماست. آنجا که آتش حیات بخش به ادامه ی زندگی انسان کمک می کند و او را از دست سرما و مرگ می رهاند.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین