حرف شمال

زهرانشان‌هابازگشتند/ آب زنید راه را...

دوباره عطر عاشورا و کربلا پیچید و آلاله‌های زهرایی حال و هوای مازندران را شیدایی و نینوانی کرده است، شهدایی که آرزو داشتند همانند مادرشان زهرا (س) بی نشان و گمنام باشند.

سرنوشت مبهم شهرک دامپروری کجور پس از ۱۴ سال/ اتلاف میلیاردها هزینه فدای یک خال موی مسئولین!

شهرک دامپروری بخش تاریخی و کوهستانی کجور پس از ۱۴ سال از آغاز عملیات اجرایی با هزینه ۲۰ میلیارد تومانی به صورت نیمه تمام و با سرنوشتی مبهم رها شده است.

باز شدن پای دهیاران مازندران در پرونده ساخت‌وسازهای غیرمجاز

تغییر کاربری اراضی و ساخت‌وسازهای غیرمجاز ، کلیدواژه بسیاری از اخبار و گزارش‌های زیست محیطی مازندران را در ۲ دهه اخیر تشکیل می‌دهد، اما آنچه در این میان کمتر به آن توجه می‌شد، حلقه‌های تشکیل دهنده این زنجیره مخرب و اثرسنجی تک تک آنها برای حل مشکل بوده است.

بی توجهی به ورزش نجیب‌زادگان و سردرگمی استعدادهای جوان در مازندران!

در ۹۰ درصد استانهای کشور، چیزی به نام آکادمی اسنوکر نداریم و نگاه مردم و عموم هم به اسنوکر نگاهی علمی و آموختنی نیست.

اما و اگرهای بازشدن پای «دنا پلاس» در بهارستان/ تبعات تصمیم نمایندگان به نفع یا زیان مردم؟

این روزها حواشی زیادی پیرامون باز شدن پای دنا پلاس به مجلس و تحویل آن به مجلسی‌ها باز شده است که گویا بدون توجه به صرفه‌جویی قابل توجه نسبت به دوره قبل و منفعت مردم، خیلی‌ها یک طرفه به قاضی رفته‌اند؛ هر چند این موضوع، در کنار عوایدش، جا برای انتقاد نیز دارد..

ساحل پلاژ امیررود در نوشهر بلعیده شد!

اراضی ملی و ساحلی (با سابقه ۸۰ سال) در امیررود نوشهر که تحت اختیار میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوده به اذعان مردم و مسولین محلی طی سالهای اخیر به یکباره تغییر تولیت یافته و در اختیار فردی غیربومی قرار می‌گیرد؟!

قتل رودخانه حفاظت شده چالوس توسط معدن داران/ پنج کارگاه شن و ماسه جان رودخانه را گرفته اند

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست چالوس نسبت به رهاسازی رسوب معادن شن و ماسه منطقه به داخل رودخانه چالوس و پیامدهای زیست محیطی آن هشدار داد.

کوه و جنگل‌خواری با تابلو هتل سازی/ یغمای اراضی ملی در روز روشن!

ردپای کوه خواری، دشت و دریا خواری را به بهانه‌های مختلف می‌توان در مازندران دید و متخلفان دست در دست هم داده اند تا منابع ملی و سرمایه‌های طبیعی استان را به یغما برند.

رومی‌نشینان شمال/خنجری که در اعماق هویت بومی فرو رفته است

در کنار ادامه فرآیند ویلاسازی در استان‌های شمالی، ساخت‌وساز به سبک نامانوس معماری رومیان باستان در مناطق بکر طبیعی و روستایی مازندران رواج یافته است.

فرهنگ بومی؛ قربانی سوداگری املاک در مازندران/ ترکه مازندران فروشی بر تن گردشگری

فروش زمین و ویلا طی سالیان گذشته از جمله کسب و کار پرسود در نقاط مختلف شمال ایران از جمله مازندران بوده است که این روزها تبعاتش را در اشکال مختلف بروز می‌دهد ؛ از تخریب محیط زیست و کمبود آب گرفته تا ترافیک سنگین و تداخل فرهنگی و آخرین موردش هتاکی .
نظرسنجی
تازه ترین عناوین