حرف شمال

ماجرای برخورد نامناسب با یک جانباز در دادسرای چالوس چه بود؟ + فیلم

روابط عمومی دادگستری مازندران درباره انتشار فیلمی از برخورد نامناسب با یک جانباز توضیحاتی را ارائه داد.

تابوی سیاه یک مجوز دیگر از معدن بر خاک لرزان چالوس /پل ذغال در آستانه ویرانی دوباره/ همه مخالف اند اما مجوزها صادر می شود

واگذاری احتمالی ۵۰ هکتار از اراضی شمال کشور در شهرستان چالوس و بخش مرزن‌آباد و حاشیه روستای سینوا تا روستاهای چنس و سِنّار و صدور پروانه اکتشاف واحد معدنی جدید برای یک فرد غیربومی در منطقه‌ی پل ذغال، با فشار معاونت معدنی وزارت صمت و حکم سال ۹۷ دیوان عدالت اداری!!!

نفس های کم رمق گردشگری مازندران در زمان کرونا

به گفته بسیاری از کارشناسان و مسئولان بر اثر کرونا بیش از ۷۰ تا ۸۰ درصد به بخش گردشگری کشور و استان خسارت و در این بین بیشترین آسیب به کسب و کارهای کوچک از جمله اقامتگاه های بوم گردی و هتل ها وارد شده است.

منشا قیمت‌های نجومی؛ دلالی یا ضعف نظارت/دود افزایش قیمت باز هم به چشم مردم می‌رود

بازار بلبشوی شن و ماسه در مازندران، همه را کلافه کرده است و قیمت‌ها هر روز بالاتر از دیروز، رکوردها را در می‌نوردد و این مردم‌اند که سردرگم میان خریدن و نخریدن، از سر ناچاری با دلی ناراضی، تن به خرید آن هم با قیمتی چند برابر نرخ مصوب، می‌دهند.

شوق دولت برای افتتاح نیروگاه نیمه کاره/ معاون دست زد و رئیس قیچی

دو هفته دیگر قرار است رئیس دولت روبان اولین نیروگاه زباله‌سوز شمال کشور را برای دومین بار ببرد و گویا تا سه نشود، بازی تمام نمی شود چرا که این پروژه همچنان ناتمام است.

کوه خواران دیروز؛ تالاب خواران امروز/خشک کردن تالابها برای ویلاها

کوه خواران و دریاخواران به جان تالاب‌ها افتاده‌اند و ویروس تالاب خواری و تغییرکاربری‌ها جان این تالاب‌ها را به لب رسانده است.

"هیولای دریای خزر" سر بر کشید

یک هواپیمای آب‌نشین غول‌پیکر، یادگاری از دوران جنگ سرد، از آب‌های دریای خزر بیرون کشیده شد. این هواپیما قرار است جاذبه توریستی شود. ماموران سازمان سیا در دهه ۶۰ به عکس‌های هوایی این "هیولا" دست یافته بودند.

دستگیری ۷ شهردار و ۱۰عضو شورا / از فروپاشی باند سلمانشهر تا بازداشت آقازاده مدیرارشد سابق/ از فساد ۷۲ میلیون دلاری تا دستگیری مدیر فراری بعد از ۴ سال

در یک سال گذشته موضوع مبارزه با فساد و مفسدان اقتصادی و اجتماعی به سوژه داغ رسانه ها تبدیل و اقدامات تیم جدید قوه قضائیه توجه افکار عمومی را بیش از گذشته به این پدیده شوم جلب نموده است. دستگیری شخصیت های مهم مثل بابک زنجانی، حسین هدایتی و یا اکبر طبری، بسیاری از افراد که احساس می کردند حاشیه امنی در اطراف خود ایجاد کرده اند را دچار دلهره کرد و در سوی مقابل مردم را به اصلاح نظام نه چندان جالب مالی-اداری کشور امیدوار نمود.

سهل انگاری در ایمن سازی ساختمان‌ها و سکوت نظام مهندسی!

ترجیح رضایت کارفرما و سود ناشی‌ از آن برای طراحانی که سود شخصی‌ را بر منافع ملی‌، جان و مال مردم ترجیح می‌دهند و صد البته سکوت روسای سازمان‌های نظام مهندسی، تعجب جامعه مهندسی را بر انگیخته است.

آقای نماینده انتظارها بالاست و فرصت اندک!

حال که با انتخاب محمدعلی محسنی بندپی، نفسی تازه به این حوزه انتخابیه دمیده شد، انتظار می رود مسائل این حوزه در بخش بودجه‌ای، نظارتی و پیگری، به طوری جدی از سوی آقای نماینده مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین