حرف شمال

مردم افسرده ما تشنه موسیقی اند/تشکیل مثلثِ "بعید سیاسی" به لطف فرهنگ!

مهمترین حاشیه حضور وزير ارشاد در نور، حضور نماینده منتخب این شهرستان در مجلس دهم(اسماعیلی)در کنار نماینده این شهرستان در مجلس هشتم( احمد ناطق نوری)و نماینده شکست خوره اصولگرایان یعنی فیاضی در کنار هم بود. سه ضلع مثلثی که بعید می رسد جز از طریق فرهنگ راه دیگری برای کنار هم نشاندن آنها پیدا شود.

عطر گلاب و قصه دیگ‌های مسی گلابگیری در باغات ساری

در حال حاضر گلستان‌های گل محمدی باغی در دودانگه شهرستان ساری رو به افزایش است و کارگاه‌های گلاب‌گیری سنتی و صنعتی گل محمدی به ایجاد اشتغال و تولید فراورده‌های گل برای عرضه به بازارهای داخلی فعال هستند.

کویر در رویای «خزر»؛ فاجعه‌ای بزرگ در راه است

گویا پریشان‌حالی بزرگ‌ترین دریاچه بسته جهان تمامی ندارد و این بار، کویر و فلات مرکزی برای سیراب شدن به خزر چشم طمع دوخته اند، آیا فاجعه‌ای دیگر درراه است؟

رونمایی از سیاستمداران دو زیست/در یارکشی عارف و لاریجانی، نماینده گان مازندران به کدام سمت رفتند

دامادی، ادیانی،رضیان، یوسفیان ملا، شاعری، نیاز آذری و احمدی لاشکی با لاریجانی همراه شدند و در مقابل تنها علی اصغر یوسف نژاد و علی نجفی راهی پاستور شدند و تا با عارف عهد اخوت بندند.

زنگ خطر برای کپور ماهیان نواخته شد/ بیماری مسری در ماهیان گرمابی

فاضلاب کارخانه‌ها یا فاضلاب‌های شهری ازیک‌طرف منجر به کم شدن اکسیژن آب‌شده و از طرف دیگر در صورت دارا بودن سموم اثر مستقیمی روی ماهیان داشته و باعث می‌شود اغلب ماهیان در معرض آلودگی قرار گیرند

از سوگلي رئيس جمهور به سمناني ها تا اظهار نظر متفاوت ربيع مازندراني ها/ تفاوت گفته هاي يك رئیس‌جمهور و استاندار در انتقال آب!

از نگاه خوشبيانه حسن روحاني و قول اجرايي شدن طرح انتقال آب مازندران به سمنان در جمع همشهريان و هم استاني اش بگذريم برخلاف اين گفته هاي رييس جمهور، ربيع فلاح جلودار استاندار مازندران از نگاه متفاوت تري نسبت به رييس دولت يازدهم سخن به ميان مياورد و استاندار مازندران معتقد است كه طرح انتقال آب دریای خزر به سمنان درحد تحقیقات است و بررسی های لازم زیست محیطی روی آن انجام می شود.

ماجرای ورود بنیاد مستضعفان به تجارت خاویار/ هرکیلو خاویار خزري از مرز 6 میلیون تومان گذشت

انقراض نسل ماهیان خاویاری، آلودگی زیستگاه های طبیعی، مشکلات بانکی حاصل از تحریم ها و نبود طرحی طولانی مدت با هدفگذاری مناسب برای افزایش قابل توجه صادرات ، اصلی ترین چالش های پیش روی صنعت پولساز خاویار در ایران است

چلو خورشت با طعم قرص برنج/ چطور برنج سمی راتشخیص دهیم؟

موضوع برنج های خارجی و نگرانی بابت سلامت آنها به مرحله هشدار رسیده و به گفته مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالاهای هدف ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، برنج بیش از دیگر کالاهای زراعی در تُناژ‌ بالا قاچاق می‌شود؛

به برخي مسوولين نميتوان گفت كه بالاي چشمتان ابروست/ نگذاريد حواشي حوادث تلخ عوارضي مرزن آباد را بازگو كنم!

حجت الاسلام دكتر محمود عليخاني امام جمعه مرزن آباد چالوس شايد يكي ازچهره هاي روحاني و تحصيلكرده كشور محسوب مي شود كه كمتر مي توان همانند او را يافت. انساني بزرگ و عالم كه به شيوايي كلام و شيريني بيان و صراحت در لسان و صداقت در رفتار در ميان مردم منطقه معروف و شهرت دارد.

فصل سرمایه گذاری فرارسید/ نبرد با هفت خان‌ بروکراسی

ایجاد وحدت رویه و پیشگیری از طولانی شدن روند صدور مجوزها برای حمایت از سرمایه‌گذاران مهم‌ترین اهدافی است که با راه‌اندازی پنجره‌های واحد در مازندران پیگیری می‌شود.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین