حرف شمال

بندرنوشهر محبوس بین دریا و خشکی/ سرنوشت بندر در اسكله ابهام

بندرنوشهر عنوان قدیمی‌ترین بندر مازندران را یدک می‌کشد اما همچنان محروم از راه دسترسی مناسب و در بن‌بست دریا و خشکی مانده است.

"ونداربن"؛ قلب شکارگاه کلاردشت در هجوم 60 ويلاي غیرمجاز/ تجاوز به بستر رودخانه سردابرود در رودبارک و ونداربن جدي است

"ونداربن" منطقه ای در جنوب غربی کلاردشت که روزگاری به خاطر وجود حیوانات وحشی به عنوان قلب شکارگاه منطقه است امروز به خاطر تجاوز انسانها به مراتع ، جنگل و کوهستان ، کم کم زیبایی هایش را از دست می دهد.

گردشگري؛ حسرتي كه بر دل معلولان مانده است/ «گردشگری برای همه» نیست

محدودیت‌های زیرساختی که حوزه گردشگری برای معلولان وجود دارد، این بخش را از رونق انداخته است، معلولان بسیاری به گردشگری علاقه دارند اما زیرساخت‌ها به آنها اجازه ورود نمی دهد.

صداي تيك تاك بمب نفتي ديگر در قلب شهر چالوس/ همسايگي سربي با گاز مخزن ها!

وجود پمپ بنزین مرکزی و شرکتی شهرستان چالوس و انبار سوخت غرب مازندران در قلب شهر چالوس همواره خطر بزرگي براي ساكنين اين منطقه شهري چالوس بوده كه از سوي مسئولين جدي گرفته نمي شود!

گشت‌وگذار در سیاه‌بیشه و هریجان، زندگی در روستای سفال

با سفر به روستاهای مازندران می‌توان طپش نبض کهن‌ترین هنر ایرانی را در آن به نظاره نشست، روستایی که تمام ساکنان آن، سفالگر هستند.

معماری متفاوت روستای شمالی با سقف‌های تخت/ «مران» دل‌وجان می‌برد

آب‌وهوای ییلاقی و منحصربه‌فرد، معماری متفاوت با خانه‌هایی سنگ‌چین و سقف تخت، روستای مران با تاریخچه ۱۵۰۰ ساله را به مهد گردشگری روستایی در مازندران تبدیل کرده است

از ادامه دربه دری جاده ها تا شکست مفتضحانه در گردشگری دریایی/آفتابه لگن هفت دست، شام و نهار هیچی!

حمل و نقل، کشاورزی و گردشگری مهمترین و بهترین بخش ها برای جذب سرمایه گذار خارجی در مازندران است؛ اما متاسفانه امروز در هر سه بخش با عقب ماندگی و مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کنیم.

طوفان از غرب مازندران آغاز شد/ گردباد دریایی در محمودآباد/ تخریب بزرگترین قبرستان رامسر + تصاویر

طوفان از غرب مازندران آغاز شد و به رامسر ، نور و محمودآباد رسید. بارش شدید باران که بامداد روزچهارشنبه در غرب استان مازندران آغاز شد، علاوه بر آبگرفتگی اکثر معابر شهر رامسر، مسافران و گردشگران این منطقه را غافلگیر کرد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی «سیاست‌های کلی خانواده» را ابلاغ کردند

رهبر معظم انقلاب در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست‌های کلی «خانواده» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است، ابلاغ کردند.

مدرك تحصيلي يك عضو شوراي شهر غرب مازندران جعلي از آب درآمد/ قانون گريزي مسئولين در عزل عضو شورا!

این فرد که دارای مدرک تحصیلی زیر دیپلم می باشد، با جعل مدرک دیپلم و ارائه آن به هیئت اجرایی انتخابات توانست تائید صلاحیت خود را گرفته و به عنوان یکی از 5 نامزد منتخب، وارد شورای شهر شود!
نظرسنجی
تازه ترین عناوین