حرف شمال

وزیر بی کیفیت، استاندار بی تفاوت و روسای بی برنامه/ هیس! دانشجو فریاد نمی زند

در سه سال گذشته معدود میتینگ های سیاسی و فرهنگی در دانشگاه های استان یا به حاشیه کشیده است، یا هیچ نتیجه ای از دل آن برای توسعه سیاسی و فرهنگی مازندران بیرون نیامده.

تراریخته ؛ ضرورت، تهدید و فرصت

در حالیکه کشور ما در سال های اخیر به علت سوء مدیریت ، تحریم ها و خشکسالی ها پی در پی با کاهش تولید محصولات کشاورزی استراتژیکی روبرو گردیده است عده ای با هدف ای نامعلوم سعی در ایجاد نا امنی غذایی در کشور هستند

سقف‌های شیشه‌ای دختران را برداریم

آمدم بنویسم «روز دختران مبارک!» ولی احساس کردم که دختر روز وتبریک نمی‌خواهد بلکه باید سقف های شیشه ای آنان را بشکنیم.

نانِمان را در قاتُقِ فقرمان می زنیم و مِنَتِ هیچ حاتم طائی نمی بریم!

بی تردید رسالتی كه این عشق و عاشق بر عهده رهروان این وادی نهاده است و احساس مسوولیت در برابرآلام جامعه و نمایندگان نابسامانی ها و ناهنجاریها، شعله فروزانی از امید و آرزوهاست كه ما خبرنگاران و روزنامه نگاران را به سوی تداوم راهی كه برگزیده ایم و پایمردی و پایداری در آن می كشاند ...

ما و چشم بادامی های جنوبی

کره ای ها، روابط حسنه و تعامل با جامعه جهانی در ابعاد مختلف فرهنگی، هنری، اقتصادی و بالاخص سیاسی را سرلوحه تمام برنامه های خود قرار می دهند و دوستی با مردم دنیا را بر دشمنی و تقابل با آنان ترجیح می دهند

آیا روح برجام بر توافق FATF دمیده خواهد شد؟

در حال حاضر که نگاه دولت فعلی به طرف مقابل ملایم و همراه با مسامحه است و این چیزی است که با نگاه به ادبیات مقامات دولت از رییس جمهور تا دیگر مسئولین دولت به وضوح قابل مشاهد است.

تلاش مرگبار برای تُهی کردن مفاهیمی نظیر استاد، دانشگاه و دانشجو/ لطفا بر جنازه "علم" فاتحه بخوانید!

نیاز دانشگاه های جدید به «استاد»، گروهی از کارشناسان ارشد را با دستمزدهای ساعتی خجالت آور پای میز استادی کشانده و این امر نیز به صورت مستقیم بر سطح کیفی آموزش و جایگاه استاد در مازندران اثر گذاشته است.

آنچه رئيس جمهور روحاني از آن غافل است!

امروزه دور از چشم دولت، ميبينيم در گوشه و كنار كشور پهناورمان ،مديران شهرستاني مجري سياستهاي دولت نيستند و با شروع به كار مجلس، استاندارهاي نگران تعويض ،با لابي هاي خارج از دولت، تسليم خواسته هاي مجلس ميشوند!

ادعای دغدغه‌مندیِ مسئولین و مسوولیت‌پذیری که وجود ندارد!

متاسفانه طبیعت سبز مازندران سرپوشی بر رفتار زرد مسوولانش است. در حال حاضر در توریستی‌ترین استان ایران مسئولیت‌های محیط زیستی تشریفاتی شده است. برنامه توسعه پایدار مدون نیست، همکاری بین سازمان‌ها تعریف نشده است و یا درگیر سیکل بروکراسی اداری فرسایشی است.

علی، علی بود؛ نه تکراری بود و نه تکرار شد

علی، علی بود؛ نه تکراری بود و نه تکرار شد. ابر مردی که زبان و قلم از وصف و بیان حال او قاصر است.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین