حرف شمال

"درآمد پایدار" حلقه گم شده مصوبات شورای شهر!

در سال‌های گذشته متاسفانه مسئولین امر _ به خصوص نمایندگان شهروندان در شورای شهر _ نتوانستند آن‌طور که باید، نقش خود را در روند توسعه ایفا کنند و همواره ایجاد درآمد پایدار حلقه گم شده مصوبات شورای شهر بوده است.

الگوی غلط غذایی؛ خودکشی دسته جمعی!

آمارهای جالب سرانه مصرف مواد غذایی در کشور و مقایسه آن با میانگین جهانی در روند مصرف بالای روغن، نمک، شکر و نوشابه در کشور نشان از خودکشی دسته جمعی ما ایرانی ها دارد.

« فرهنگ» مسئله حیات بالنده ایرانی

فرهنگ مسئله حیات پرنفس و بالنده ایرانی پر غرور و تنفس معنوی ما در هستی است و مسئله من و ما نیست.

عزاداري امام حسين، هدف يا وسيله

نکته ای که نباید فراموش کرد ریشه تاریخی دشمنان در انحراف کشیدن مراسمات عزاداری سیدالشهدا(ع) با ورود برخی ابزارها نظیر قمه و.. که در نهایت از اصل قیام عاشورا غفلت شود.

" منتقدکشی ادبی"

باید دست از کشتن برداشت، باید زنده کرد ، هم نقد را و هم منتقد را.

نقش پیاده راههای شهری در ارتقای سرزندگی

کیفیـت مهم که منجر به سرزندگی پیاده راهها میشود تنوع و نفوذپذیری این فضاهاست. یکی از سیاستهای رسیدن به تنـوع در طول مسیر، نماد و نشانه های شهری است کـه یـا برگرفته از کالبد موجود یا براساس شرایط موجود و ارزشهای بافت طراحی میشود.

اگر گاندی مازندرانی بود!

با این احوالات اصلا بعید نیست که اگر گاندی هم مازندرانی بود کاری از پیش نمی برد. یا کارش به خودکشی می کشید یا دست بزش را می گرفت و در جنگل های پرپشت سوادکوه برای همیشه گم می شد.

مخالفین تنفس جنگلهای شمال و درخواست قیاس نادرست!

مخالفین تنفس جنگل های شمال قیاسی غیرعلمی و نادرست بین مناطق دارای طرح جنگلداری و عرصه های خارج از طرح را طلب میکنند در حالیکه از ابتدای شروع طرح جنگلداری، مناطقی که برای آنها طرح تهیه شد وضعیت کاملاً بهتری داشتند!

چرا حسن روحانی به احتمال زیاد دوباره رئیس جمهور خواهد شد!

نباید دستور کار«چهارساله شدن دولت روحانی» در اتاق فکر اقتدارگرایان را چندان جدی گرفت.

تحليلي بر انتخاب عاصمه جهانگير بر پرونده حقوق بشر در ايران

عاصمه جهانگير سابقه ي فعاليت در زمينه ي ازادي مذهب و عقبده ي سازمان ملل متحد بوده و بارها نسبت به نقض حقوق بهاييان در ايران انتقاد كرد.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین