حرف شمال

ما و چشم بادامی های جنوبی

کره ای ها، روابط حسنه و تعامل با جامعه جهانی در ابعاد مختلف فرهنگی، هنری، اقتصادی و بالاخص سیاسی را سرلوحه تمام برنامه های خود قرار می دهند و دوستی با مردم دنیا را بر دشمنی و تقابل با آنان ترجیح می دهند

آیا روح برجام بر توافق FATF دمیده خواهد شد؟

در حال حاضر که نگاه دولت فعلی به طرف مقابل ملایم و همراه با مسامحه است و این چیزی است که با نگاه به ادبیات مقامات دولت از رییس جمهور تا دیگر مسئولین دولت به وضوح قابل مشاهد است.

تلاش مرگبار برای تُهی کردن مفاهیمی نظیر استاد، دانشگاه و دانشجو/ لطفا بر جنازه "علم" فاتحه بخوانید!

نیاز دانشگاه های جدید به «استاد»، گروهی از کارشناسان ارشد را با دستمزدهای ساعتی خجالت آور پای میز استادی کشانده و این امر نیز به صورت مستقیم بر سطح کیفی آموزش و جایگاه استاد در مازندران اثر گذاشته است.

آنچه رئيس جمهور روحاني از آن غافل است!

امروزه دور از چشم دولت، ميبينيم در گوشه و كنار كشور پهناورمان ،مديران شهرستاني مجري سياستهاي دولت نيستند و با شروع به كار مجلس، استاندارهاي نگران تعويض ،با لابي هاي خارج از دولت، تسليم خواسته هاي مجلس ميشوند!

ادعای دغدغه‌مندیِ مسئولین و مسوولیت‌پذیری که وجود ندارد!

متاسفانه طبیعت سبز مازندران سرپوشی بر رفتار زرد مسوولانش است. در حال حاضر در توریستی‌ترین استان ایران مسئولیت‌های محیط زیستی تشریفاتی شده است. برنامه توسعه پایدار مدون نیست، همکاری بین سازمان‌ها تعریف نشده است و یا درگیر سیکل بروکراسی اداری فرسایشی است.

علی، علی بود؛ نه تکراری بود و نه تکرار شد

علی، علی بود؛ نه تکراری بود و نه تکرار شد. ابر مردی که زبان و قلم از وصف و بیان حال او قاصر است.

پشتکار" نبیان" ؛ دلسوزی" یونسی"

در بین معاونین استاندار مازندران تنها عملکرد علیرضا یونسی و علی نبیان قابل ستایش است .

رویش گفتمان جدید در پساانتخابات/ تحلیلی کوتاه بر فضای پسا انتخابات مجلس دهم در حوزه نوشهر، چالوس و کلاردشت

جریان سومی که معتقد است دوران جریان‌سازی‌های پدرخوانده‌های سیاسی منطقه چه در قطب‌های اصلاحات و اعتدال دولت‌گرا و چه در قطب اصولگرایی سنتی رو به زوال و نقطه پایانی است

هشدار جدی به بزرگان اصلاحات/ آغاز پروژه مخفی جذب جوانان مستعد و دلخور!

یکی از واقعیت های تلخ جامعه ما ، گسل و فاصله میان نسل گذشته و نسل آینده است و این به جریانات سیاسی کشور ازجمله طیف اصلاحات نیز رسوخ کرده ، و معلوم نیست چه کسی باید به این فاصله بیاندیشد؟!

"شهروندی یاشهرنشینی؟"

شهروندان اجزایی هستند که در یک کل جا نمایی شده و مناسبات حقوقی و اجتماعی شان در ارتباط با اجزا دیگر تعریف می شود.
نظرسنجی
تازه ترین عناوین